×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Genel Bilgiler

Çankaya Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans (B.S.), yüksek lisans (M.S.) ve doktora(Phd) eğitimleri verilmektedir. Bölümümüzün lisans programı Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından ilk olarak 1 Mayıs 2013 tarihinden geçerli olarak iki sene boyunca akredite edilmiş ve bu programımıza First Cycle EUR-ACEetiketi verilmiştir. Öğretimde kaliteye verdiğimiz önem ve çabalarımız sonununda hem MÜDEK akreditasyonumuz hem deFirst Cycle EUR-ACE etiketimiz 30 Eylül 2021 tarihine kadar üç sene daha uzatılmıştır.

Lisans programı öğrencilerimizin elektronik ve haberleşme projelerinde özgün tasarım ve analiz için gerekli olan bilgi ve yetenekleri edinmelerini amaçlamaktadır. 

Lisans programı matematik, temel bilimler ve mühendislik bilimleri üzerine kurulmuştur. Ayrıca öğrencilerin elektronik, yazılım, mikrodalga, optik ve haberleşme altyapılarını geliştirmeleri sağlanmaktadır. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunlarının özel sektörde ve kamu sektörlerinde iş olanakları bulunmaktadır.

Bölüm Kadrosu (2019-2020)

  • 8 tam zamanlı akademik öğretim elemanı
  • 1 teknisyen
  • 1 bölüm sekreteri