Staj bilgilendirme sunumu için tıklayınız

Staj Yapacak Öğrencilerin Dikkati’ne 

ECE 298 ve ECE 398 dersleri kapsamında yaz stajı yapmak isteyen öğrencilerimizin, staj yapmak istedikleri şirket veya kuruluşlara, staj koordinatöründen alacakları staj talep formu ile başvurmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz, şirket ve kuruluşlardan alacakları kabul belgelerini ise en geç 18 Mayıs 2018 tarihinde bölümümüze teslim etmelidirler.

Örnek Staj Yeri Kabul Belgesi için tıklayınız

Öğrencilerimize staj için önerdiğimiz bazı şirket ve kuruluşlar aşağıda sıralanmıştır. Bu listede yer almayan ancak elektronik ve haberleşme alanlarında faaliyet gösteren diğer yerli ve yabancı şirket ve kuruluşlarda da staj koordinatörünün onayı ile staj yapılabilir.

Öğrencilerimize önerdiğimiz şirket, kuruluş ve çeşitli şirketleri içinde barındıran teknokentlerden bazıları:

AselsanHavelsanTurkcellAveaVodafoneTai SiemensNetaşAlcatel LucentBekoArçelikVestelProfiloPhilipsPirelli KabloHes Kablo,Klas KabloErgür KabloTofaşHyundaiRenaultOtokarElimko, Türk TelekomTelekomünikasyon KurumuTRTTübitak,KarayollarıTEDAŞDHMİTEİAŞTÜMAŞTCDDITU Arı TeknokentTUBİTAK Marmara TeknokentHacettepe TeknokentKonya Selçuk TeknokentODTÜ TeknokentÇukurova TeknokentDenizli Pamukkale TeknokentFırat Üniversitesi TeknokentCumhuriyet TeknokentDicle TeknokentMersin TeknokentYıldız TeknoparkBilkent SiberparkGazi TeknokentAta TeknokentUlutek TeknokentTrakya Teknokent

Staj Süresi ile Rapor ve Değerlendirme Formlarının Teslimi

ECE 298 ve ECE 398 dersleri kapsamındaki yaz stajı süresi 20’şer iş günüdür.

Stajlarını tamamlayan öğrencilerimiz, aşağıdaki formatlara uygun olarak hazırladıkları öğrenci değerlendirme ve işyeri değerlendirme formlarını ve staj raporlarını, işyerlerine onaylatıp, kapalı zarf içerisinde, 2019– 2020 akademik yılı bahar dönemi 4 Ekim 2019 tarihine kadar bölümümüze teslim etmelidirler. Aynı zamanda staj raporlarını “word” formatlı halini cagriarli@cankaya.edu.tr ‘ye yollamaları gerekmektedir. Raporlarını zamanında teslim etmeyen öğrencilerimizin stajları kabul edilmeyecektir.

Öğrencilerimiz, stajlarla ilgili her türlü sorularını bölüm staj koordinatörü ve yardımcısına iletebilirler.

 

Staj Değerlendirme formu için tıklayınız

Öğrenci değerlendirme formu için tıklayınız

İşyeri değerlendirme formu için tıklayınız

Staj Rapor formatı için tıklayınız

Staj Komisyonu Başkanı:
Prof. Dr. Halil Tanyer EYYUBOĞLU
Telefon: +90 (312) 233 1322
e-mail: 
h.eyyuboglu@cankaya.edu.tr

Staj Komisyonu Üyeleri:

Yrd. Doç. Dr. Serap ALTAY ARPALI
Telefon: +90 (312) 233 1329
e-mail: 
saltay@cankaya.edu.tr

Staj Komisyonu Sekreteri:

Arş. Gör. A. Çağrı ARLI
Telefon: +90 (312) 233 1313
e-mail: 
cagriarli@cankaya.edu.tr