×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Günümüz teknolojisinde bilgi ve haberleşme alanındaki gelişmeler sebebiyle Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nin önemi gittikçe artmaktadır. Çankaya Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, öğrencilerimize hızla gelişen teknolojiye bilimsel olarak katkı sağlayabilecek altyapıyı gerek teorik gerekse uygulamalı olarak en üst düzeyde vermeyi hedeflemektedir.

Bölümümüz bünyesinde bulunan, konusunda yetkin akademisyenlerimiz ile öğrencilerimiz, elektronik ve telekomünikasyon alanında tasarım, geliştirme, üretim ve araştırma konularında kendilerini yetiştirme olanağına sahiptirler. Uygulamalı olan her dersin laboratuvarında öğrenciler bireysel olarak deney yapma olanağına sahip olabilmekte, bu sayede alanlarında nitelikli mühendisler olarak yetiştirilmektedirler.

Öğrencilerimiz 4. Sınıfta bir yıl süren bir bitirme projesi yapmaktadırlar. Takım halinde yaptıkları bu projede gerçek dünyadan karmaşık bir problemi çözmektedirler. Öğrencilerimiz ilk dönem proje konusu problemi araştırırlar, gereksinim analizi ve tasarım yaparlar, ikinci dönemde ise problemin üretimini ve testlerini gerçekleştirirler.

Mezunlarımız öğrendikleri bilgi birikimi ve mezuniyet projesindeki deneyimleri ile ülkemizin önde gelen kurumlarında çalışabilmekte, alanlarında yeni fikirler üretebilmekte ve bu sayede araştırma ve üretim yapmak amacı ile kendi şirketlerini açabilmektedirler.

Mutlu, başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.

Prof. Dr. Sıtkı Kemal İDER